Hirdetés
. Hirdetés

SAS Innovate 2025 - Döntéselőny AI ügynökökkel

|

Szintetikus adatok és önvezérelt AI ügynökök, menedzselt felhőszolgáltatások és párbeszédalapú copilot, az SAS Viya platform új képességei egyszerre növelik az analitikai folyamat teljesítményét, hatékonyságát és megbízhatóságát. A szállító éves konferenciáján használatra kész, kisméretű mesterséges intelligencia modellek mellett egy keretrendszer is bemutatkozott, amellyel a vállalatok egyedi ügynököket fejleszthetnek gyorsabban.

Hirdetés

A mostani gazdasági környezet és a mesterséges intelligencia gyors fejlődése sokak számára tűnhet túl intenzívnek és nyomasztónak - mondta nyitó előadásában Bryan Harris, az SAS technológiai igazgatója. - Célunk ezért, hogy élvonalbeli AI képességeket adjunk a szervezeteknek, amelyek birtokában jobban eligazodhatnak a technológiát övező felhajtás és a felforgató erejű piaci változások zűrzavarában, áttörést érhetnek el a problémamegoldásban, és döntési előnyre tehetnek szert.

Májusban, a floridai Orlandóban megtartott Innovate 2025 konferenciáján a szállító olyan, valós üzleti problémák megoldására alkalmas eszközökkel és megoldásokkal bővítette Viya AI és adatplatformját, amelyekkel a felhasználók eddiginél szélesebb köre vehet részt az analitikai folyamatban, és érhet el valós eredményeket.

- Stratégiáját és portfólióját továbbfejlesztve az SAS a felhasználói szerepkörök és preferenciák, valamint technológiák szélesebb ökoszisztémáját fogja át a vállalati AI technológiák halmazában - értékelte a szállító bejelentéseit Kathy Lange, az IDC kutatási igazgatója. - Olyan megoldásokat fejleszt, amelyekkel a szervezetek ésszerűsíthetik és automatizálhatják mesterséges intelligenciára épülő alkalmazásaik életciklusát, és gyorsabban hozhatnak jobb üzleti döntéseket.

Modellépítő és kódíró copilot

A konferencián debütáló SAS Viya Intelligent Decisioning segítségével a vállalatok mostantól olyan intelligens AI ügynököket készíthetnek és vezethetnek be, amelyeknél - az adott feladat komplexitását, a kockázatokat és az üzleti célokat szem előtt tartva - pontosan beállíthatják az önvezérelt működés és az emberi felügyelet optimális arányát.

Bryan Harris, az SAS technológiai igazgatója...

Várhatóan az idei év harmadik negyedétől lesz általánosan elérhető az SAS Data Maker, amellyel a szervezetek biztonságos módon állíthatnak elő szintetikus adatokat. A nemrégiben felvásárolt Hazy szoftvertechnológiájára épülő megoldással a vállalatok egyszerre felelhetnek meg az adatvédelmi követelményeknek és kezelhetik az AI modellek tanítását nehezítő adathiány problémáját, miközben folyamataikat egyszerűsítve erőforrásaikat is kímélhetik.

Ugyancsak 2025 harmadik negyedévében válik majd általánosan elérhetővé az SAS Viya Copilot, amelynek előzetes változatát egyelőre az érdeklődők szűkebb köre próbálhatja ki meghívásos alapon. A közvetlenül a Viya platformba épített, párbeszédalapú AI asszisztens legfontosabb képességeivel jelenleg a modellek építését és a kódírást támogatja, de segítségével nemcsak a fejlesztők, hanem az adatkutatók és az üzleti elemzők is gyorsabban láthatják el feladataikat.

Már a konferenciát megelőzően bemutatkozott az SAS Managed Cloud Services: SAS Viya Essentials, amely a platformon elérhető termékek válogatását kínálja menedzselt felhőszolgáltatásként közép- és kisvállalatoknak, hozzáférhetőbbé téve számukra a fejlett AI képességek meghatározott részét.

A fejlesztők, az adatkutatók és a modellépítők tavaly óta az SAS Viya Workbench felhőalapú kódoló környezetben dolgozhatnak gyorsabban és hatékonyabban SAS vagy Python programnyelven, a Visual Studio Code vagy a Jupyter Notebook eszközeivel. Az R és az SAS Enterprise Guide támogatásának mostani bejelentésével a szállító tovább bővítette a programozási nyelvek és az integrált fejlesztői környezetek választékát a Viya Workbench-ben, amely az AWS Marketplace mellett immár a Microsoft Azure Marketplace kínálatában is elérhető.

Hirdetés

Intelligens döntések transzparensen

Az Oralndóban premierező SAS Intelligent Decisioning segítségével a szervezetek olyan AI ügynököket építhetnek és vezethetnek be, amelyek esetében nemcsak az önvezérlés és az emberi közreműködés optimális arányát állíthatják be, hanem működésüket is irányíthatják és átláthatóvá tehetik, így döntéseik mindig megmagyarázhatók lesznek.

Valódi értéket a vállalatok olyan együttműködő AI ügynököktől várhatnak, amelyek kiterjesztik, felerősítik az emberi intelligenciát. Etikus fejlesztésüket és használatukat a szállító a felelősségteljes innováció keretrendszerével támogatja, amely a döntéshozás, az együttműködés és az irányítás (governance) területét egyaránt felöleli.

A döntéshozás hibrid megközelítésével a szervezetek a determinisztikus analitika szigorát a nagy nyelvi modellek (LLM-ek) rugalmasságával és érvelő képességeivel ötvözhetik, így olyan AI ügynököket építhetnek, amelyek pontos és megbízható eredményekkel szolgálnak, miközben a különböző iparágakban érvényes üzleti korlátokhoz és a vonatkozó törvényi követelményekhez is igazodnak, mondta az SAS.

A rutinszerű, adatvezérelt feladatokat az AI ügynökök akár teljesen önvezérelt módon elvégezhetik, miközben az emberek a felügyeletre, az etikai elbírálásra és a stratégiai célok elérésére összpontosíthatnak. Az irányítás beépített keretrendszere pedig olyan AI ügynökök készítését teszi lehetővé, amelyek a pontos eredmények szállításán túl az etikai szabványoknak, az adatvédelmi és más szabályozói követelményeknek is eleget tesznek, valamint a vállalat saját értékrendjével, üzleti hitvallásával összhangban működnek.

...az Innovate 2025 konferencia nyitó előadásában

- Minthogy a szervezetek a nyílt, egymással együttműködő AI ökoszisztémák felé fordulnak a többfelhős és hibrid környezetekben, az AI irányítás terén a bizalom és a megmagyarázhatóság kulcsfontosságú, megkülönböztető erejű tényezővé válik a technológiai szállítók megítélésében - mondta a bejelentés kapcsán Tiffany McCormick, az IDC kutatási igazgatója. - Az ügynöki mesterséges intelligencia iránt növekvő kereslet kiszolgálására az SAS úttörő lépéseket tesz, az AI alapú döntéshozás terén egyértelműen elkötelezett az etikai szigor és a differenciált végrehajtás mellett.

Éves konferenciáján az SAS ügynöki mesterséges intelligenciájának fejlesztési ütemtervébe is bepillantást adott. A termelékenység növeléséhez a szállító a továbbiakban például olyan copilot asszisztensekkel bővíti majd Viya platformját, amelyek segítségével a felhasználók kevesebb manuális művelet elvégzésével is gyorsabban és okosabban dolgozhatnak, miközben végig a vállalati logika talaján maradnak. Az SAS emellett előre csomagolt, terület-specifikus intelligens ügynökök kibocsátására is készül, amelyek zökkenőmentesen épülnek be az adatmérnöki, ellátásilánc-optimalizáló és más munkafolyamatokba, hogy a szervezeteket - az irányítás és a bizalom beáldozása nélkül - gyorsabb értékteremtéshez segítsék.

Valósághű digitális ikrek az iparban

Ez nem játék! A gyártóipar kulcsfontosságú folyamatait alakíthatják át a továbbfejlesztett digitális ikrek, amelyek az SAS nagy teljesítményű mesterséges intelligenciáját és fejlett analitikai képességeit az Epic Games Unreal Engine (UE) valós idejű 3D grafikus motorjával ötvözik.

A korszerű gyárakban működő digitális rendszerek és ezerszám telepített szenzorok hatalmas adatmennyiséget állítanak elő, amely megfelelően hasznosítva a műveletek optimalizálásában, a hatékonyság és a termelékenység növelésében, valamint az innováció felpörgetésében egyaránt segítheti a vállalatokat.

Míg az SAS Viya platform AI és analitikai képességeivel támogatja az optimalizálást célzó, adatvezérelt döntéshozást, valamint a rutinok kidolgozását, addig az UE a számítógépes játékok, az építészmérnöki vizualizációk, a virtuális valóság és a mozifilmek világát idéző, élethű szimulációkkal teszi könnyebbé a legjobb megoldás kiválasztását.

A csúcstechnológiás digitális ikrek a legapróbb részleteket is feltárják, amelyek az adatelemzés és a tervezés során esetleg elkerülik a felhasználók figyelmét. Minthogy ötleteiket nem kell a fizikai valóságban, időigényes és költséges módon tesztelniük, a gyártó vállalatok bátran kísérletezhetnek új stratégiákkal, próbálhatnak ki több megközelítést, és azok várható hatását, eredményét is gyorsan és pontosan előrejelezhetik, így jobb üzleti döntéseket hozhatnak, mondta az SAS.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.