Veszélyes kaput nyitott a Google
A Nuclear több millió netezőt fertőzött meg az Flash Playeren keresztül a Google AdSense segítségével.
A Nuclear több millió netezőt fertőzött meg az Flash Playeren keresztül a Google AdSense segítségével.
„Az internetet könnyű rosszul adagolni, túladagolni, akár mérgező is lehet, de egy biztos: nem lehet élni nélküle.”
Orosz kiberkémek próbálták meg kihasználni a Windows és a Flash biztonsági réseit.
"Nem rossz ez a gyerek, csak eleven...", mondták ezt sokszor védelmemben drága nagyszüleim, mert nem voltam éppen jó magaviseletű diák az általános iskolában. Nem lehet azonban annyira neveletlennek lenni, hogy egy nebuló elégtelen osztályzatot kapjon magatartásból. A Nemzeti Alaptanterv szerint a magatartás értékelése lehet példás, jó, változó vagy rossz, de elégtelen semmiképpen. Nem így a munkahelyen.
Csaknem egymillió kórházi beteg adatai kerültek ki az internetre, amelyeket bárki elérhetett, bár a táblázatok neveket nem tartalmaztak.
Már nem csak elismerés, pénz is jár a bugokért.
Megállapodtak a német kormánypártok a digitális kommunikáció adatainak tárolásáról.
Utasok milliói lehetnek veszélyben, ha nem sikerül megakadályozni a hackereket a repülőgépek és a légi irányítás rendszereinek feltörésében.
A BME CrySyS Lab diákjai diadalmaskodtak az iCTF-en.
Nem ajánlom a címbéli - enyhén operettillatú - állítás emlegetését annak, aki éppen a főnökével értekezik vállalatuk, intézményük informatikai biztonságáról. Akkor sem, ha az állítás más szavakkal megfogalmazva akár igaz is lehet.
Trükkösen veszik át az uralmat a céges hálózatok felett a bűnözők.
A Le Soirt napilap weboldalát törték fel.
A BDO szerint növelné az ellenőrzések hitelességét az elektronikus szignó.
A külsősök sérülékenységei miatt szivárog ki az adatok csaknem kétharmada a CyberArk szerint.
Az NSA dokumentumait kiszivárogtató informatikusról még életében mellszobor készült.
A vállalatok esetében vastagon fog a zsarolóprogramok készítőinek tolla.
Az okoseszközök és az internet veszélyeire hívja fel a figyelmet a Kaspersky.
Munkavédelmi és munkaügyi roadshow indul.
Az FBI szerint a terrorszervezet szimpatizánsai a pluginokat próbálják feltörni.
Orosz hackerek az amerikai külügy gépeiről hatoltak be a Fehér Ház számítógép-hálózatába, több hónapig figyelték a rendszert, és az is lehet, hogy még mindig ott vannak.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.