Hirdetés
. Hirdetés

London hivatalosan is kiberháborút hirdetett Oroszország és Kína ellen

|

Az Egyesült Királyság védelmi minisztere bejelentette, hogy országa fokozza kibertámadásait Oroszország és Kína ellen.

Hirdetés

London hivatalosan is kiberháborút hirdetett Oroszország és Kína ellen, miután az Egyesült Királyság új hadászati egységet hozott létre a digitális fenyegetések kezelésére. John Healey brit védelmi miniszter csütörtökön jelentette be, hogy az ország jelentősen növeli támadó jellegű kiberműveleteit a két rivális nagyhatalommal szemben.

A The Times által idézett nyilatkozatában Healey kijelentette:

"A billentyűzet ma már háborús fegyver."

A miniszter hangsúlyozta, hogy a frissen létrehozott "Cyber and Electromagnetic Command" nevű katonai parancsnokság koordinálni fogja mind a védekező, mind a támadó kiberhadviselést. Ez magában foglalja más államok rendszereinek feltörését, az ellenséges támadások megzavarását és az ellenséges propaganda elleni fellépést is.

Arra a kérdésre, hogy a célpontok között szerepel-e Oroszország és Kína, Healey egyértelműen válaszolt:

"Igen."

Ez az első alkalom, hogy egy brit miniszter nyíltan elismerte állami szereplők elleni kibertámadások alkalmazását. Korábban a brit kormány kizárólag nem állami szereplők, például az Iszlám Állam elleni kiberakciókat ismert el hivatalosan.

Hirdetés

Healey azt is bejelentette, hogy a brit kormány több mint 1 milliárd fontot (kb. 1,35 milliárd dollárt) különített el egy új "digitális célzórendszer" kiépítésére, amely valós idejű hírszerzési információkat oszthat meg a csapatok, kémrepülők és műholdak között a harctéren.

A bejelentés a hétfőn várható stratégiai védelmi áttekintés előtt érkezett, amelyben a jelentések szerint hangsúlyozni fogják: Oroszország és Kína állítólagos kibertámadásai aláássák az Egyesült Királyság gazdasági alapjait és a mindennapi élet biztonságát.

Moszkva és Peking következetesen tagadják, hogy kibertámadásokat hajtanának végre nyugati országok ellen. Az ilyen vádakat alaptalannak és politikailag motiváltnak minősítik. Az orosz vezetés többször is figyelmeztetett a nyugat-európai militarizáció és az agresszív, Oroszország-ellenes retorika fokozódására, amely szerintük csupán a katonai kiadások növelésének igazolására szolgál.

A Kreml határozottan visszautasította, hogy bármiféle ellenséges szándéka lenne bármely nyugati állam felé, és az európai politikusokat a félelemkeltés felelőtlen fokozásával vádolta, ami szerinte háborús hisztériát kelt a kontinensen.

A brit bejelentés új korszakot nyithat az államközi konfliktusokban, ahol a kibertér válik a geopolitikai küzdelmek egyik fő színterévé. Az, hogy a brit kormány nyíltan vállalja más államok elleni kiberhadviselés alkalmazását, komoly diplomáciai feszültségeket vetít előre - különösen Oroszországgal és Kínával szemben, amelyek szintén fejlett kiberképességekkel rendelkeznek.

A közeljövőben eldőlhet, hogy a "digitális hidegháború" eszkalálódik-e, vagy új nemzetközi szabályozási keretek felé mozdul el a világ.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.