Hirdetés
. Hirdetés

Titkos ENSZ-jelentés: Észak-Korea kriptopénzt és nukleáris know-how-t lopott kibereszközökkel

|

Phenjan állítólag kibertámadásokból szerezte meg a nukleáris programjához szükséges know-how-t és több mint 450 millió dollárt még a tavalyi év során.

Hirdetés

Észak-koreai hackerek dollármilliókat loptak el nemzetközi kriptopénz-tőzsdékről, valamint olyan szellemi tulajdonhoz jutottak, amelyet atomfegyverek és rakéták fejlesztéséhez használnak fel - derül ki egy bizalmas ENSZ-jelentésből.

Az állítólagos kibertámadások részleteit az ENSZ Biztonsági Tanácsához pénteken benyújtott dokumentumok tartalmazzák - írja a Reuters.

Hirdetés

"Észak-Korea továbbra is anyagot, technológiát és know-how-t keresett ezekhez a programokhoz a tengerentúlon, többek között kibereszközökkel és "közös" tudományos kutatásokkal" - áll a titkos jelentésben, amelyet a hírügynökség idézett.

Phenjan 2021-ben folytatta nukleáris és ballisztikus rakéta-infrastruktúrájának karbantartását és fejlesztését - tette hozzá a jelentés, miközben azt is állította, hogy "fokozott képességeket mutatott be a gyors bevetésre".

"A kibertámadások, különösen a kriptopénzeszközök ellen, továbbra is fontos bevételi forrás maradnak" - állítja a jelentés, amely szerint tavaly több mint 50 millió dollárt loptak el legalább három kriptopénz platformról Észak-Amerikában, Európában és Ázsiában. Észak-Korea további 400 millió dollár értékű digitális vagyonhoz segítette magát további kibertámadások révén a dokumentumokban idézett Chainalysis szerint.

Észak-Koreában nem ismert, hogy nukleáris fegyvert teszteltek volna, és nagy hatótávolságú interkontinentális ballisztikus rakétát sem indítottak az elmúlt években. A rövid hatótávolságú és "lehetséges közepes hatótávolságú" rakétakísérletek azonban folytatódtak, az ENSZ pedig nemrég "nagy aggodalmát" fejezte ki, és Phenjant "a Biztonsági Tanács határozatainak egyértelmű megsértésével" vádolta.

Észak-Korea azt állítja, hogy már nem köti a rakétakísérletekre vonatkozó korábbi, saját maga által elrendelt moratórium, mivel a Nyugattal folytatott tárgyalásai Donald Trump korábbi amerikai elnök alatt megszakadtak.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.