Magyar szoftver a brit díj dobogósa

|

Egyedüli magyar termékként dobogós helyen végzett az EagleEyeOS a brit Műszaki és Technológiai Intézet (Institution of Engineering and Technology – IET) által kiírt Műszaki Innovációs Díj 2006 (Innovation in Engineering Awards 2006) pályázaton. A belső adatszivárgást megakadályozó szoftver az IT kategória hét indulója közül az első háromban végzett.

Európa legnagyobb műszaki társasága, a világszerte 150 000 fős tagsággal bíró brit IET által meghirdetett Műszaki Innovációs Díjat évente összesen 17 kategóriában, 17 különböző szektorban hirdetik meg. A pályázat során azokat a kiemelkedően innovatív, eredeti műszaki fejlesztéseket keresik, amelyek alkalmasak arra, hogy valós piaci és szervezeti igényeket elégítsenek ki. A több száz jelentkező közül az egyes kategóriák zsűrije 54 olyan pályázatot választott ki, amelyek a döntőbe jutottak. Az IT kategória pályázói olyan új, módosított, vagy fejlesztett termékkel, illetve szolgáltatással jelentkezhettek, amely egyértelműen alkalmas kereskedelmi felhasználásra. A kategóriában összesen hét pályamunka érkezett, ebből az öt tagból álló szakértői zsűri három pályázatot, köztük a magyar EagleEyeOS szoftvert juttatta a döntőbe. A szakértői zsűri elnöke Andy Hopper professzor, a Cambridge-i Egyetem tanára volt, de helyet foglaltak benne a Sony és a Xerox szakértői, illetve egy brit IT szaklap szerkesztője is. Az EagleEyeOS szoftvercsaládja a kiírásnak megfelelő igazi újdonság: a világon egyedülálló megoldást kínál egy kevésbé ismert, de nagy gyakorisággal előforduló biztonsági problémára, a belső adatszivárgásra. Egy amerikai felmérés szerint az ottani cégek 68 százaléka szembesült már valamilyen formában az adatvesztés ezen formájával. A mobileszközök korában ez az arány korántsem meglepő: a céges hálózatok ugyan a biztonsági kultúra fejlődésének köszönhetően általában kellően fel vannak vértezve az esetleges külső támadások ellen, de a cégvezetők gyakorta nem számolnak a laptopok, pendrive-ok, CD/DVD-k, okostelefonok, és számtalan vezetékes illetve vezeték-nélküli eszköz rejtette veszélyekkel.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.