Hirdetés
. Hirdetés

Kérjük, aktiválja processzorát!

|

A szerzői jogok kérdéséhez való sajátságos ázsiai hozzáállás oda vezetett, hogy amerikai egyetemek már az integrált áramköri technológiák lopását megakadályozó módszeren dolgoznak.

Hirdetés

A félvezetőgyárak építésének, fenntartásának és folyamatos szükségszerű fejlesztésének költsége egyre vonzóbbá teszi a félvezetőkkel foglalkozó cégek számára azt az üzleti modellt, hogy termékeiket olyan szerződéses gyártókkal készíttessék el, mint a TSMC, Chartered, vagy az UMC. Így a cégek óriási pénzeket spórolhatnak azon, hogy a gyárak fenntartása nem rájuk hárul, viszont ennek kapcsán felfutóban van egy hamisított chipekkel foglalkozó feketepiac. Jelenleg a kihelyezett gyártásban rejlő veszélyek attól, hogy a munkások zsebre vágnak a sorról lekerülő termékek közül x darabot minden műszakban és azt valamilyen közvetítő segítségével értékesítik, egészen addig terjednek, hogy az ügyfél maszkjai "valahogy" átkerülnek máshová, ahol azok segítségével készülnek hamisított termékek.

A University of Michigan és a Rice University szakemberei megoldást javasolnak a probléma orvoslására. Egy beépíthető hardveres "zárat" építenének minden chipbe, melyet csak a szellemi tulajdon birtokosa tudna "kinyitni". Az EPIC (End Piracy of Integrated Circuits) technika egy nyilvános kulcsú kriptográfiai rendszer, mely a megszokott módon működik. A szellemi tulajdon birtokosa két mesterkulcsot generál, egy nyilvánosat és egy magánkulcsot. Természetesen minden chipnek tartalmaznia kell egy véletlenszám-generátort és támogatást a nyilvános kulcsú kriptográfiához, valamint a publikus mesterkulcsot is.

A mellékelt ábra elmagyarázza az EPIC felépítését és nem kevesebbet állít, minthogy az EPIC-et úgy lehet integrálni már meglévő chipekbe, hogy ne kelljen drámaian megváltoztatni azok terveit.

epic_k.jpg

Mindazonáltal az EPIC nem egy leküzdhetetlen védelem és ha valaki magát az integrált áramkör terveit akarja ellopni és a saját termékében felhasználni, akkor némi mérnöki munka árán éppúgy kiemelheti a tervből, mint ahogy az eredeti termék gyártója integrálta azt oda, de a fentebb vázolt egyszerű lopásoktól és hamisításoktól mindenképp véd.

Hogy a tervek lopása és a hamisított alkatrészek gyártása milyen súlyú probléma lehet, azt jól érzékelteti az a 2006 májusi botrány, melyről anak idején mi is tudósítottunk.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.