Hirdetés
. Hirdetés

10 éven belül eltűnhetnek a bankok

|

Az amerikai elnök fia szerint a hagyományos pénzügyi rendszer "túl lassú, túl drága és elavult" - a blokklánc-alapú technológiák pedig hamarosan teljesen kiválthatják a bankokat.

Hirdetés

Eric Trump, Donald Trump amerikai elnök második fia, éles kritikával illette a globális bankszektort egy szerdai CNBC-interjúban. A kriptovaluta-vállalkozó szerint, ha a pénzintézetek nem alkalmazkodnak időben a decentralizált, blokklánc-alapú pénzügyi technológiákhoz, akkor "10 éven belül kihalhatnak".

"A modern pénzügyi rendszer összeomlóban van: lassú, drága és a szupergazdagokat szolgálja ki" - fogalmazott Trump, aki márciusban indította el saját bitcoinbányászati vállalkozását, az American Bitcoin nevű céget.

Eric Trump szerint a decentralizált pénzügyi (DeFi) platformok forradalmasítják a tranzakciókat azzal, hogy közvetlen felhasználó-felhasználó kapcsolatokra épülnek, gyakran minimális vagy zéró költséggel. Ez ellentétes a hagyományos bankok üzleti modelljével, amelyek jelentős bevételt termelnek a tranzakciós díjakból.

"A blokklánc mindarra képes, amit a bankok csinálnak - csak gyorsabban, olcsóbban és igazságosabban."

Trump külön kiemelte a nemzetközi pénzforgalmi rendszerek, különösen a SWIFT hálózat problémáit, amelyet "teljes katasztrófának" nevezett a határon átnyúló utalások lassúsága és magas költségei miatt.

Hirdetés

Az interjúban Trump kitért arra is, hogy az Egyesült Államok jelenlegi bankrendszere szerinte "politikai fegyverként" működik. Mint mondta, amikor felfedezte, hogy a rendszer marginalizálja az átlagembereket, akkor döntött a kriptovaluták és a decentralizált pénzügyek mellett.

A Trump-család az elmúlt évben aktívan terjeszkedett a kriptoszektorban: elindították a World Liberty Financial nevű decentralizált pénzügyi projektet, valamint bejelentették egy dollárhoz kötött stabilcoin kibocsátásának tervét is.

2021-ben a Capital One amerikai pénzügyi szolgáltató több mint 300, a Trump-családhoz köthető számlát szüntetett meg - nem sokkal a Capitolium ostroma után. Ezután Eric Trump és testvére, Donald Jr. pert indítottak a bank ellen, a szólásszabadság és a szabad vállalkozás megsértésére hivatkozva.

Az események tükrében nem meglepő, hogy a Trump-család alternatívát keresett: a decentralizált pénzügyi rendszerekben nemcsak technológiai lehetőséget, hanem politikai és gazdasági függetlenséget is látnak.

Donald Trump, aki korábban szkeptikusan viszonyult a digitális pénzekhez, elnöki visszatérése után már egyértelműen a kriptoszektor mellé állt. Kampányában azt ígérte, hogy az Egyesült Államokat a "világ kriptófővárosává" teszi, és "kriptoelnökként" támogatja a szektor szabályozásának liberalizálását.

A változó politikai és technológiai környezet fényében valóban kérdésessé válhat, hogy a hagyományos bankrendszer hogyan reagál a kihívásra - vagy hogy egyáltalán túléli-e a következő évtizedet.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.