Hirdetés
. Hirdetés

Ráengedték az AI-t az amerikai bürokráciára

|

A DOGE bevetette a mesterséges intelligenciát a szövetségi szabályozások 50%-ának megszüntetésére.

Hirdetés

Az Egyesült Államok kormányzati működésének radikális átalakítására készül Donald Trump második elnöki ciklusának első évfordulójára a nemrég létrehozott Government Efficiency Minisztérium (DOGE). A Washington Post birtokába jutott dokumentumok szerint a hivatal mesterséges intelligencia (AI) alapú eszközzel kívánja felülvizsgálni és megszüntetni a szövetségi szabályozások mintegy felét, a cél pedig egy ambiciózus határidő: 2026. január 20., az új kormányzati ciklus első évfordulója. Az AI által elemzett több mint 200 ezer szövetségi szabályozásból a tervek szerint körülbelül 100 ezret hatályon kívül helyeznek, elsősorban azokat, amelyek már nem támaszkodnak jogszabályi előírásokra. A kezdeményezés célja, hogy drasztikusan csökkentsék a szabályozási terheket, a szövetségi kiadásokat, valamint új lendületet adjanak a beruházásoknak.

A DOGE prezentációja szerint az eszköz már élesben is bizonyított: két hét alatt több mint ezer előírást vizsgált felül és értékelt újra a Lakásügyi és Városfejlesztési Minisztériumnál (HUD), sőt a Fogyasztóvédelmi Pénzügyi Hivatal (CFPB) esetében a deregulációs döntések száz százalékát a rendszer hozta meg.

Hirdetés

A lap értesülései szerint három HUD-alkalmazott is megerősítette, hogy a technológiát széles körben alkalmazzák a jogszabályok hatályon kívül helyezésének előkészítésére. A mesterséges intelligencia fejlesztésében közreműködő mérnökök egy olyan program részeként kerültek az állami szektorba, amely a kormányzati kiadások csökkentésére és az intézmények racionalizálására irányul.

A HUD-nál lezajlott tesztidőszakot követően a technológiát várhatóan több szövetségi intézményben is bevezetik a következő hónapokban. A DOGE, amelyet Donald Trump hívott életre, azzal a céllal jött létre, hogy leépítse a pazarló állami kiadásokat és átalakítsa a szövetségi bürokráciát. Mike Johnson, a képviselőház elnöke korábban úgy nyilatkozott, hogy a hivatal máris "megdöbbentő" példákat tárt fel a Kongresszus által jóvá nem hagyott kormányzati költésekre. A mesterséges intelligencia bevonása a szabályozási reformba új korszakot nyithat a kormányzásban, ugyanakkor komoly vitákat is generálhat a demokratikus kontroll, az átláthatóság és az emberi döntéshozatal háttérbe szorulása kapcsán.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.