Hirdetés
. Hirdetés

Richard Branson Virgin Orbit űrprojektje egy kis regionális ausztrál repülőtérről indul

|

A milliárdos vállalkozó Richard Branson által vezetett Virgin Orbit hamarosan műholdakat indíthat egy kis ausztrál regionális repülőtérről, miután aláírta a harmadik globális telephelyének fejlesztéséről szóló megállapodást.

Hirdetés

A 2017-ben alapított vállalat Boeing 747-eseket telepít, hogy rakétákat szállítson a légkör felsőbb rétegeibe, mielőtt kilövi őket az űrbe. A New York-i tőzsdén jegyzett Virgin Orbit szándéknyilatkozatot írt alá Queenslandben a helyi Wagner Corporationnel, amely a repülőteret és a szomszédos üzleti parkot építette, és már 2024-re egy "nemzeti űrrepülőtér kialakítását szorgalmazza, hogy ott orbitális indítási bemutatót végezhessen".

A projekt célja, hogy tőkét kovácsoljon az érlelődő kisméretű műholdak piacából, ösztönözze a helyi gazdaságot, és támogassa a védelmi ipart egy "repülésen kipróbált nemzeti indítási képességgel".

"Nagy örömünkre szolgál, hogy a Wagner Corporationnel, a régió egyik legsikeresebb magántulajdonú vállalatával dolgozhatunk együtt, hogy Ausztráliában megvalósuljon az első nemzeti orbitális indítás. Az infrastruktúrafejlesztés terén szerzett mélyreható tudásukat és az űrkutatás iránti affinitásukat ötvözve a mi bevált, érzékeny LauncherOne műhold rendszerünkkel, minden összetevőnk megvan ahhoz, hogy az űrrepülést Queenslandbe hozzuk" - mondta Dan Hart, a Virgin Orbit vezérigazgatója.

Hirdetés

A Wagner Corporation elnöke hozzátette, hogy az üzlet jelentős lökést jelent Queensland és Ausztrália számára. "Az olyan világcégek, mint a Virgin Orbit vonzása elismerése azoknak a stratégiai előnyöknek, amelyeket a Wellcamp repülőtér és az Aerospace and Defence Precinct kínál, és várakozással tekintünk egy hosszú és virágzó kapcsolat elé" - mondta John Wagner.

A Wellcamp repülőtér Toowoomb közelében, Queensland állam fővárosától, Brisbane-től mintegy 144 kilométerre nyugatra fekszik. Az év elején azután került a címlapokra a helyszín, hogy az állami kormányzat megszüntette a 223 millió dollárért létesült COVID-19 karanténtábort ezen a területen.

AVirgin Orbit fejlesztésére hónapokkal azután került sor, hogy az ausztrál kormány az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Japán hasonló kezdeményezéseit követve létrehozta az űrparancsnokságát. A stratégiai lépés válasz az Oroszországból és Kínából érkező űrfegyverek gyors technológiai fejlődésére - számolt be a The Epoch Times.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.