Adatrobbanás, GDPR és felhő: a fájlkezelés három legfőbb dilemmája
Mit tárolunk, hol és hogyan tároljuk? Rendkívül fontos kérdések ezek a szűkülő költségvetések és szigorodó előírások erdejében.
Mit tárolunk, hol és hogyan tároljuk? Rendkívül fontos kérdések ezek a szűkülő költségvetések és szigorodó előírások erdejében.
A rendszergazdai jelszó komoly kincs. A vállalatok jól teszik, ha nemcsak arra figyelnek oda, kinek osztogatják, de azt is nyomon követik, mihez kezdenek vele a kiemelt felhasználók.
Az üzleti életben különösen fontos szabály, hogy az lesz sikeres, aki a legjobban tud lépést tartani az új igényekkel és a változásokkal. Mivel a modern vállalatok működéséhez az alapot az informatikai háttér biztosítja, ennek modernizálása minden szempontból kulcsfontosságú.
Az új technológiák gyökeresen átalakították a vállalatok működését.
Számos nagyobb szervezetnél használnak mainframe gépeket és egyéb, nagy teljesítményű központi számítógépeket, amelyekkel fontos alkalmazásokat és érzékeny adatokat kezelnek. Ezért fontos, hogy az ilyen rendszerek biztonsága ugyanúgy naprakész legyen, mint az összes többi vállalati gépé.
Melyik éri meg jobban, a privát vagy a nyilvános felhő? Ez a kérdés gyakran foglalkoztatja az IT-döntéshozókat, és a legtöbbször rövid gondolkodás után a publikust szavazzák meg nyertesnek, hiszen az szinte azonnal igénybe vehető átlátható, óradíjas elszámolásban.
A SUSE konténermenedzsment platformjával az ügyfelek gyorsabban bevezethetik és kezelhetik a legújabb igényekre szabott alkalmazásokat és szolgáltatásokat.
A File Governance Suite programcsomag használatával a vállalatok egyszerűbben védhetik értékes fájljaikat a ransomware támadásoktól és más fenyegetésektől, továbbá eleget tehetnek a biztonsági és törvényi előírásoknak.
A SUSE Linux Enterprise 15 operációs rendszer segítségével egyszerre működtethetők hatékonyan a szoftveresen vezérelt infrastruktúrák és a hagyományos adatközponti technológiák.
Ma már teljesen természetes, hogy okostelefonokat és tableteket használunk a mindennapi munka során. Ezeknek az eszközöknek a megfelelő felügyelete azonban még mindig számos vállalatnál okoz kihívásokat.
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a SUSE Manager 3.2.
Egyre több okos eszközt és online szolgáltatást használunk, ami egyben növekvő kibertámadási felületet is jelent, ezért nem kérdéses, hogy a korábbiaknál erősebb védelemre van szükségünk.
Mostantól a Ceph része az openATTIC tárolófelügyeleti keretrendszer, amely még hatékonyabb és egyszerűbb felügyeleti képességeket biztosít, ezzel is elősegítve a megoldás vállalati használatát.
A SUSE szoftverfejlesztő partnerei mostantól tanúsítvánnyal is igazolhatják, hogy konténerizált alkalmazásaikat tesztelték és támogatják a SUSE CaaS platformján.
Akár komoly pénzügyi károktól is megvédheti a vállalatot, ha pontosan szabályozzák és szétválasztják a feladat-, illetve szerepköröket, és minden alkalmazott csak a munkájához szükséges, legalacsonyabb szintű hozzáférésekkel rendelkezik.
A SUSE felhőfelügyeleti platform legújabb kiadása magában foglalja a HPE OpenStack technológiáit is, ezáltal több OpenStack-funkciót kínál mind a SUSE és a HPE megoldását használó szervezetek, mind az új ügyfelek számára.
Számos különféle fenyegetés leselkedhet a vállalatok levelezőrendszereire, a vírusoktól kezdve a kéretlen üzeneteken át egészen a kiberbűnözők támadásáig. Ezek jelentős pénzügyi és hírnévbeli károkat okozhatnak, illetve a cég működését is komolyan veszélyeztethetik.
A SUSE Cloud Application Platform a Kubernetes és a Cloud Foundry technológiákat egyesítve egyszerűsíti a hagyományos és új felhőalkalmazások kezelését.
Az igények gyors változásával és az új technológiák megjelenésével a vállalatok működése egyre összetettebbé válik, és egyre nehezebb átlátni a szervezeten belül zajló folyamatokat.
Sok vállalatnál használnak terminál emulációs szoftvereket, amelyeken keresztül az évekkel vagy akár évtizedekkel korábban bevezetett, sok esetben egyedileg programozott alkalmazásokat érhetik el a felhasználók mai környezetben.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.