Hirdetés
. Hirdetés

Két magyar diák vesz részt az ISEF-en

|

Az idei ISEF-en a világ több mint 60 országából csaknem 1800 középiskolás diák száll versenybe 22 kategóriában a több mint 9 millió dollárnyi díjakért.

Hirdetés

Két magyar diák vesz részt a világ legnagyobb, középiskolásoknak szóló tudományos versenyén, az ISEF-en (International Science and Engineering Fair), amely május 10. és 16. között zajlik az Egyesült Államokban, az Ohio állambeli Columbusban.

Idén Raposa Bálint, az Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium diákja az akkumulátorok teljesítménynövelésével, míg Vida Ákos, a budapesti Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium tanulója a háromdimenziós (3D) nyomtatás továbbfejlesztésével kapcsolatos projektjével vehet részt a megmérettetésen - olvasható a Magyar Innovációs Szövetség közleményében.

Raposa Bálint az akkumulátorok teljesítményét újszerű anyagok használatával növeli meg, projektjében a lítium-levegő akkumulátorokban hagyományosan katódként alkalmazott anyagok helyett úgynevezett aerogéleket használ.

A pirolízissel előállított széngél és ennek grafén-oxiddal módosított változata jelentősen növelik az akkumulátorok kapacitását az aktívszenes cellához képest.

Hirdetés

Vida Ákos a 3D nyomtatás gyakori problémájára, a nyomtatott rétegek közötti kötések gyengeségére keresett megoldást projektjével. Az általa kifejlesztett módszer lényege a 3D nyomtató fúvókájának speciális mozgatása, amellyel a fúvóka gyakorlatilag "összecsípi" a két lerakott réteget, ismét felmelegítve és jobban összeolvasztva azokat.

Az idei ISEF-en a világ több mint 60 országából csaknem 1800 középiskolás diák száll versenybe 22 kategóriában a több mint 9 millió dollárnyi díjakért. A magyar delegációt Pazsák Zsófia, a Magyar Innovációs Szövetség ügyvezetőigazgató-helyettese vezeti.

A Magyarországot képviselő diákok a Magyar Innovációs Szövetség által megrendezett Országos Tudományos és Innovációs Olimpián nyújtott kiváló teljesítményük alapján utazhatnak a nemzetközi megmérettetésre.

A rendezvényt 1950-ben hívta életre az amerikai Society for Science & the Public (Társaság a Tudományokért és a Társadalomért) elnevezésű nonprofit szervezet azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a matematikai és természettudományos területeken elért eredmények fontosságára, valamint középiskolás tanulók millióit ösztönözze olyan kutatásokra és találmányok kifejlesztésére, amelyek pozitív hatást gyakorolnak mindennapjainkra, életünkre.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.