Hirdetés
. Hirdetés

Több tudást szedünk fel a munkahelyünkön, mint az iskolában

|

A magyarok mintegy fele úgy érzi, hogy a napi munkájához használt tudásának kevesebb, mint felét szerezte az iskolában, derül ki az OTP Bank kutatásából.

Hirdetés

A válaszok alapján jellemzően felnőtt fejjel, inkább a munkahelyünkön szerezzük meg az igazán lényeges gyakorlati tudást. Minden második válaszadó úgy gondolja, hogy a munkáltató feladata a dolgozók fejlesztése, azonban csak minden hetedik munkavállaló nevezi meg fejlődési lehetőségként a cége által biztosított képzéseket, tréningeket. Az eredmények azt is kimutatták, hogy a válaszadók kifejezetten igényelnék is ezeket a lehetőségeket.

Hirdetés

A magyarok fele úgy érzi, hogy az oktatásban megszerzett tudás kevesebb, mint a felét teszi ki annak, ami a munkájához szükséges - derül ki az OTP Bank megbízásából a Ténygyár Kft. által készített reprezentatív kutatásából, amely a munkavállalók tudásszerzési forrásait, fejlődési igényüket és ebben a munkáltató szerepét vizsgálta. Az eredményekből kiolvasható, hogy a munkavállalók mintegy harmada - 31 százalékuk - a fejlődés biztos útját abban látja, ha maga jár utána a dolgoknak, 28 százalékuk pedig a kollégáktól tanul. A tréningek, továbbképzések jelentik a kapaszkodót a résztvevők 14 százaléka számára. Ugyanakkor a munkavállalók elvárják a munkahelyi képzések megszervezését. A válaszokból kiderül, hogy a megkérdezettek 58 százaléka a munkáltató feladatának tartja a dolgozók képzésének, fejlesztésének biztosítását.

"A tapasztalat azt mutatja, hogy a munkatársak akkor érzik megbecsülve magukat egy munkahelyen, ha a cég tudatosan támogatja a fejlődésüket" - mondta Urbanics Judit, az InsideOut Leadership vezető trénere. "Azok a szervezetek érik el a legjobb eredményt, amelyek személyre szabott fejlesztési programot állítanak össze a dolgozóknak, figyelembe véve az egyéni erősségeket és igényeket, a betöltött pozícióhoz szükséges készségeket és a jövőbeli karriertervet. Ha a munkatársat is bevonják saját fejlesztési tervének összeállításába, nagyobb elköteleződésre számíthatnak részéről, így jobb hatásfokkal tud működni a fejlesztés."

Csupán minden hetedik munkavállaló számol a munkahelyi képzésekkel, mint fejlődési lehetőséggel. A képzések hiánya vagy a nem megfelelő információáramlás is oka lehet ennek, pedig a válaszadók 45 százalékának fontos, hogy tréningeken vehessen részt, így pótolva azt a tudást, amit az iskolaévek alatt nem sikerült megszerezni.

"Az OTP Bank igyekszik lépést tartani a trendekkel és saját gyakorlatát látja visszaigazolódni a kutatási eredményekben is" - fogalmazott Bertalan Imre, az OTP Bank HR vezetője. " Az OTP Bank felelős munkaadóként nem csupán a szolgáltatási színvonalának folyamatos emelésén, számos eljárásának digitalizálásán dolgozik, de azt is fontosnak tartja, hogy a kollégák lehetőséget kapjanak a szakmai fejlődésre. Ez a két fejlesztési irány biztosíthatja a bank hosszú távú sikerét. Kevesen tudják, de az OTP-nél évente egy középméretű egyetemmel egyező óraszámban tartunk képzést kollégáinknak" - tette hozzá Bertalan Imre. "Büszkék vagyunk rá, hogy belső kutatások is visszaigazolták, hogy munkatársaink a folyamatos fejlődési lehetőséget cégünk egyik meghatározó értékének tartják."  

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.