Megjelent a szeptemberi ComputerTrends és a SecureTrends Lapozó
A cikkben újságszerűen lapozgatható és teljes egészében elolvasható a ComputerTrends magazin 2024. szeptember 11-én megjelent lapszámának online változata.
A cikkben újságszerűen lapozgatható és teljes egészében elolvasható a ComputerTrends magazin 2024. szeptember 11-én megjelent lapszámának online változata.
Világszerte lelkesen használják a szervezetek a generatív mesterséges intelligenciát és ruháznak be alkalmazásába, tárta fel új felmérésében az SAS. Az AI-pályát azonban akadályok nehezítik, a vállalatok ugyanis az érthetőség, az üzleti stratégia, a szükséges adatok és a kiforrott szabályozás hiányával küzdenek, így az adatvédelem, a biztonság és az irányítás terén is komoly kihívásokkal szembesülnek.
Nem mindegy, hogy melyik mobilalkalmazást használja az ember, legyen szó az élet bármely területéről. Különösen fontos az óvatosság az egészségügyi appoknál.
Bár a zsarolóvírus támadások száma enyhén csökkent, a kiberbűnözők által követelt váltságdíjak összege ötszöröződött, és a helyreállítás költségei is az egekbe szöktek egyetlen év leforgása alatt, derült ki a Sophos idei jelentéséből. A ransomware áldozatai azonban visszavágnak, és ehhez ma már nem félnek a bűnüldöző szervek segítségét kérni.
Az uniós NIS2 irányelv szerint frissített kiberbiztonsági törvény hatálya alá tartozó hazai szervezetek már az idén és 2025-ben esedékes határidők teljesítésére készülnek. Az új szabályozás azonban megfelelési kötelezettségtől függetlenül is mindenkit arra emlékeztet, hogy kibervédelmét folyamatosan erősítse. Az ehhez szükséges megközelítésről és eszközökről Bogdan Tomanovićot, a Lenovo megoldásokért és szolgáltatásokért felelős dél-kelet-európai kereskedelmi igazgatóját kérdeztük.
A 4iG Csoport tavaly novemberben átfogó transzformációs programot jelentett be, mely nemcsak a lakossági ügyfeleket kiszolgáló Vodafone-t és DIGI-t érinti, hanem a csoport B2B területen működő vállalatait is. Az IT rendszerintegrációs divíziót közgyűlési jóváhagyást követően önálló vállalatba szervezhetik, az Invitech kereskedelmi szolgáltatásait pedig jövőre már ONE márkanév alatt értékesítik. A jelenleg zajló szervezeti átalakulásról és a két vállalat közös piaci fellépéséről Marton Lászlót, az Invitech ICT Services operatív vezérigazgató-helyettesét, a Vodafone vállalati üzletág igazgatóját és a leendő új telekommunikációs vállalat, a ONE vállalati üzletágának vezérigazgató-helyettesét, valamint Radó Gábort, a 4iG IT divíziójának első emberét kérdeztük.
Az online vásárlók először a céges weboldalt keresik, az ott található információkban bíznak meg, a cégek és vállalkozók pedig érzik a tényleges előnyét, ha saját weboldalt üzemeltetnek. A kisvállalkozások majdnem kétharmadának még sincs saját weboldala.
Operatív infrastruktúrájuk a legsérülékenyebb, ismerik fel a vállalati informatikai vezetők, ezért az OT biztonságot és az IT területtel való együttműködést kiemelt prioritásként kezelik, derült ki a Cisco friss jelentéséből. Minden második megkérdezett igazgató szerint a működésre a következő öt évben a mesterséges intelligencia lesz legnagyobb hatással, ezért a feladatok automatizálásában, a hálózati teljesítmény javításában és az előrejelzések készítésében is tervezik használni a technológiát.
Újszerű megközelítéssel alakít ki bizalmi ellátási láncot egy nemzetközi konzorcium. Az IoT rendszereket érintő biztonsági problémák megoldásán népes csapat dolgozik, több magyar résztvevővel.
A cikkben újságszerűen lapozgatható és teljes egészében elolvasható a ComputerTrends magazin 2024. augusztus 14-én megjelent lapszámának online változata.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.